Search

Dlaczego zabiegi medycyny estetyczne powinni przeprowadzać jedynie lekarze?

Updated: May 30, 2020

Z roku na rok obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania zabiegami medycyny estetycznej. Z jednej strony to dobrze, bo dzięki temu, że dbamy o samych siebie, czujemy się lepiej we własnej skórze. Bardziej podobamy się sobie i partnerowi. Z każdym rokiem otwiera się coraz więcej placówek świadczących tego typu usługi. Czy jednak za każdym razem, gdy udajemy się do gabinetu medycyny estetycznej mamy gwarancję, że usługę wykona osoba odpowiednio do tego przygotowana? Często niestety nie. Czy zabieg medycyny estetycznej musi wykonywać lekarz? Zdecydowanie TAK.

Po pierwsze- bezpieczeństwo! Wykształcenie medyczne jest gwarancją odpowiedzialnego i bezpiecznie przeprowadzonego zabiegu. W wielu profesjonalnych gabinetach zabiegi wykonują doświadczeni lekarze, którzy swojego fachu uczyli się podczas wieloletniej edukacji uniwersyteckiej i szlifowali praktyczne umiejętności pod okiem najbardziej doświadczonych autorytetów z dziedziny medycyny estetycznej w kraju. Dobrze znają anatomię człowieka, a dzięki wnikliwemu wywiadowi potrafią określić wskazania i przeciwwskazania do zabiegu. I trzeba jasno zaznaczyć- tylko lekarz może tego typu wstępne badanie przeprowadzić.

Po drugie- wiedza! Tylko doświadczony lekarz dysponuje niezbędną wiedzą, która jest gwarancją otrzymania dokładnie takiego rezultatu zabiegu, jaki jest wymarzony i oczekiwany. Niektórzy przekonują wszem i wobec, że wystarczy zaledwie „zaczerpnąć” tej fachowej wiedzy z Internetu, czy podczas epizodycznego kursu, aby tego typu zabiegi przeprowadzać. Nie jest to prawda.

Po trzecie- racjonalność! To, że coś nie jest zabronione, nie oznacza, że jest rozsądne i bezpieczne. Należy pamiętać, że brak odpowiednio sprecyzowanych regulacji prawnych stwarza bardzo niebezpieczną przestrzeń dla wszelkiego rodzaju nieprofesjonalnych praktyk, których rezultat bywa często tragiczny. Bez trudu wszyscy możemy odnaleźć szeroko opisywane w mediach negatywne skutki zabiegów medycyny estetycznej wykonywane z reguły przez osoby bez wykształcenia medycznego.

Wybierając gabinet medycyny estetycznej upewnijmy się, że nasze zdrowie jest w odpowiednich rękach, że usługa zostanie przeprowadzona profesjonalnie i zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a końcowy efekt będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Tego przecież oczekujemy- usługi, która ma sprawić, że każdego dnia będziemy pewni swojego wyglądu.#medycyna_estetyczna #zabiegi

886 views0 comments

Recent Posts

See All