Search

Zadbana a nie zrobiona
Dzięki medycynie estetycznej będziesz zadbana, a nie „zrobiona”


Chciałabyś udać się na zabiegi medycyny estetycznej, ale nie wiesz czy są one bezpieczne? Czujesz, że chcesz delikatnie ulepszyć swój wygląd, ale boisz się co powiedzą znajomi? Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i pokażemy Ci, dlaczego medycyna estetyczna jest tak kochana przez kobiety na całym świecie. Damy również kilka wskazówek dotyczących tego, jak wybrać gabinet, w którym zdecydujesz się wykonać zabieg medycyny estetycznej.

Zacznijmy od podstaw, czyli czym jest medycyna estetyczna


Jedną z ważniejszych kwestii jest tutaj zaznaczenie, że medycyna estetyczna nie jest tym samym co chirurgia plastyczna i nie należy tych pojęć używać jako synonimów. Podstawową różnicą jest fakt, że medycyna estetyczna jest nieinwazyjnym i zazwyczaj bezbolesnym zabiegiem, który wykonany pod okiem lekarza może poprawić mankamenty i pozwolić cieszyć się jej efektami. Nadrzędnym celem medycyny estetycznej jest korygowanie, poprawianie czy rekonstrukcja. Wszystko to, aby pomóc Ci poczuć się na nowo piękną i zadbaną! Dzięki różnym zabiegom medycyny estetycznej możesz zapobiec pojawianiu się przedwczesnych zmarszczek czy innych oznak starzenia skóry. Oczywiście są także zabiegi, które zadbają o elastyczność i jędrność Twojej skóry. Zakres zabiegów jest tak ogromny, że z pewnością znajdziesz ten idealny dla siebie.
Dobrego lekarza poznasz po efektach jego pracy


Jeżeli medycyna estetyczna kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z nienaturalnie powiększonymi ustami czy twarzą w niczym nie przypominającą tej ludzkiej to najprawdopodobniej widziałaś prace niedoświadczonych i samozwańczych „specjalistów” z tej dziedziny. Musisz wiedzieć, że lekarz trudniący się medycyną estetyczną ma naprawdę nie małą wiedzę o wszystkich procesach, jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Ponadto dobry lekarz medycyny estetycznej doskonale zna narzędzia dzięki którym będzie mógł Cię upiększyć, a nie sztucznie oszpecić. Dostępna wiedza w połączeniu z wieloletnim wykształceniem daje spektakularne efekty, które będą przede wszystkim bardzo naturalne. Nie było by to oczywiście możliwe bez innowacyjnych laserów, które są nieocenione w procesie odmładzania czy korygowania niektórych mankamentów. Jeżeli wybrany przez Ciebie specjalista może się pochwalić nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale także najnowocześniejszym sprzętem, to wiedz, że dobrze trafiłaś.


Cierpliwość popłaca


Niezależnie od tego, czy od dawna marzysz, aby poprawić w swojej urodzie kilka rzeczy, czy odkryłaś taką potrzebę całkiem niedawno – masz do tego absolutne prawo. Jeżeli czujesz, że Twoje zbyt małe usta przyprawiają Cię o dyskomfort lub kształt nosa nie spełnia

oczekiwań - nie musisz dłużej się z tym męczyć. Decydując się na zmianę w swoim wyglądzie nie będziesz „ zrobiona” a zadbana. To fundamentalna różnica, którą z pewnością dostrzegasz. Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy specjalista nie będzie w stanie przyśpieszyć pewnych procesów. Mowa tutaj o czasie, który jest niezbędny, abyś zauważyła realną zmianę w swoim wyglądzie. Możesz po jednym zabiegu pomyśleć, że właściwie niewiele się zmieniło i zrezygnować z dalszych serii, wyznaczonych przez swojego lekarza medycyny estetycznej. To duży błąd! Zdobądź się na cierpliwość i regularność, a z dnia na dzień będziesz czuła się piękniejsza. Droga do upragnionego wyglądu być może będzie czasochłonna, ale na pewno będzie tego warta.

Masz prawo dbać o siebie i swoje potrzeby


Być może wspomniałaś mimochodem swoim koleżankom z pracy, bądź powiedziałaś rodzinie na ostatnim niedzielnym obiedzie, że intensywnie myślisz o tym, aby poprawić kilka rzeczy w swoim wyglądzie. I chociaż masz swoje powody i argumentowałaś swoją decyzję, spotkałaś się z kpiną i niezadowoleniem ze strony bliskich. Usłyszałaś, że pewnie będziesz wyglądała jak kaczka, a na jednym zabiegu się nie skończy. Nie daj sobie wmówić, że ktoś wie lepiej co jest dla Ciebie dobre! Delikatne korygowanie mankamentów, które powodują u Ciebie złe samopoczucie to krok w stronę pokochania i akceptacji siebie. Jeżeli czujesz, że to coś dla Ciebie i przemyślałaś tę decyzję – zrób to. Dobrodziejstwa medycyny estetycznej są przecież po to, aby z nich czerpać. A skoro możemy zapobiec starzeniu się skóry czy pojawianiu się nowych zmarszczek to dlaczego by z tego nie skorzystać?


Podstawowe zasady, które pozwolą Ci wybrać najlepszego specjalistę


W dobie wszechobecnej technologii i praktycznie dostępnego dla wszystkich Internetu, bardzo ważne stały się opinie. To niezwykle komfortowe, ponieważ możesz mieć chociaż ogólny ogląd na pracę oraz stosunek do klientów specjalisty, którego wybierzesz na swój zabieg. Poznajesz go dzięki jego social mediom i nie czujesz się już tak obco, wchodząc do jego gabinetu. Mało tego! Możesz sprawdzić nie tylko opinie, jakie ludzie zamieszają na jego temat na różnych forach internetowych, ale także zobaczyć zdjęcia efektów jego pracy. Chociaż każdy z nas ma tak naprawdę inne potrzeby i oczekiwania co do efektów pracy konkretnego specjalisty mogą znacząco się różnić – mianownik jest ten sam – każda kobieta chce wyglądać zawsze pięknie i młodo. Pamiętaj również, aby wybierać certyfikowane salony i nie zdecydować się na kuszące zniżki specjalistów, którzy chcą Ci zrobić zabieg za połowę ceny. Dokładnie sprawdzaj lekarza, do którego chcesz się udać. Dzięki temu znacznie zminimalizujesz ryzyko niechcianych konsekwencji po zabiegu.#medycyna_estetyczna #zabiegi #zadbanakobieta #zadbana_a_nie_zrobiona

14 views0 comments